Kit pszczeli PDF Drukuj Email
Wpisał Daniel Mikrut   
Kit pszczeli ( propolis ) jest to żywiczna substancja, o złożonym składzie bogata w biologiczne i farmakologiczne związki chemiczne.  Pszczoły przynoszą je do ula  z żywiczno-woskowych  wydzielin pączków różnych drzew. Kit pszczeli łatwo rozpuszcza się w alkoholu i w roztworze 70% alkoholu wykazuje największą aktywność biologiczną.
Propolis wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, antybiotyczne i przeciwbólowe. W skład propolisu wchodzą związki fenolowe, flawonoidy, biopierwiastki i w niewielkich ilościach witaminy, białka, aminokwasy, enzymy i węglowodany.
Propolis najlepiej stosować w ekstrakcie alkoholowym, uprzednio wykluczając nadwrażliwość danej osoby poprzez potarcie roztworem propolisu skóry (np. na wewnętrznej stronie ręki w zgięciu łokcia).Brak wysypki,zaczerwienienia oznacza brak uczulenia które jest zresztą bardzo rzadkie.
Kuracja propolisowa nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące, w celach profilaktycznych przyjmujemy raz dziennie przez miesiąc 10-20 kropli rozpuszczonego kitu pszczelego w 70% alkoholu.
 
Najnowszy produkt

 

Produkty
Miody
Miód pitny
Kit pszczeli
Pyłek kwiatowy
Świece woskowe
Wyrób węzy
Polecamy